Lapsevanemale

Siit leiad vastused kõigile alaealise augustamisega seotud küsimustele

Vanema nõusolek peab olema kõigil alaealistel, kes soovivad tulla AlternaDiivasse kehaauku tegema. 15–17 aastasel noorel piisab digiallkirjastatud nõusolekust. Kuni 14 aastane noor (k.a) peab augustama tulema koos oma seadusliku eestkostjaga.

Laadi ankeet ülaloleva lingi abil endale arvutisse. Märgi ankeedile vajalikud andmed (NB! märgi soovitud augu nimetus võimalikult täpselt, nt septum, tragus jne). Ankeedi peab digitaalselt allkirjastama kehaauku sooviva lapse vanem või seaduslik eestkostja. Täidetud ning digitaalselt allkirjastatud ankeet saada meile aadressile info@piercing.ee.

Ei, hetkel aktsepteerime kahjuks ainult digitaalselt allkirjastatud ankeete. 

Soovitame esmaste kõrvaaukude tegemisega oodata, kuni laps on vähemalt 9aastane. Umbes selles vanuses on lapse kõrv saavutanud peaaegu täiskasvanuga võrdse kõrva suuruse, mistõttu saame tagada normaalse paranemise ning hea ehte paigutuse ka aastakümnete pärast. Kui laps avaldab ise soovi kõrvauke saada ning mõistab, et protseduur on pisut valus, võib arutada aukude tegemist ka nooremate laste puhul, ent AlternaDiivas kõrvaaukude tegemiseks peab laps olema vähemalt 3aastane. Kahjuks näitab praktika, et mida noorem on laps, seda sagedamini esineb paranemisel probleeme – nt hakkab ehe kõrva tagant hõõruma, kaunistus kaob sagedamini ära; kuna lastel on komme kõrvu rohkem katsuda, on ka põletiku risk vanema kliendiga võrreldes pisut suurem.

Seadus otseselt kehaaugustamisele vanuselisi piiranguid ei sätesta. Samas soovitame keerulisemalt paranevate kehaaukudega, nagu kõhreaugud, nina, naba jne, oodata vähemalt kuni laps saab 14. Samas, iga laps on erinev ning kui vanem tunneb, et laps on kehaaugu saamiseks valmis ja suudab selle eest ilusti hoolitseda, broneerime hea meelega aja ja vaatame, mis teha annab.

Pika ja keeruka paranemise tõttu teostame bridge ja industrial kehaauke alates 16. eluaastast.

Põse-, dahlia- ja nibuauke, surface, microdermal ja snug ning intiimneete teostame vaid täiesealistele.

Samuti tuleb oodata täisealiseks saamiseni, et tulla AlternaDiivasse venitama kõrvaauke või paigaldama Dangerous Things kiipi.

Jätame endale õiguse kehaaugu tegemisest ka vanema loa olemasolul keelduda, kui meie kehaaugustaja hinnangul on konkreetse teenuse osutamine alaealisele ohtlik või ebamõistlik.