KKK

Augu tegemiseks otseselt vanusepiirangut ei ole. Küll aga määrab seadus, kas võid oma keha üle ise otsustada või peab sul olema augu tegemiseks vanema luba. Kuna alla 18 aastase isiku eest vastutab seaduse järgi tema eest vanem või eestkostja, peab alaealine tuleb salongi koos lapsevanemaga, või kui see ei ole võimalik, tuleb vanemal saata meile täidetud ja digiallkirjastatud nõusoleku ankeet. Täpsem info rubriigis "Lapsevanemale".

Torkame sind siiski nõelaga, seega jah, natuke ikka. Tasub aga arvestada, et iga inimene talub valu erinevalt. Julgustuseks võime öelda, et enamik kliente ütlevad, et augu tegemine polnudki nii valus, kui nad kartsid.

Augu tegemise protsess kestab vaid mõne sekundi ning valuaisting on hetkeline. Samas tasub arvestada, et mõne augu paranemine võib võtta kuid või isegi kuni aasta ning olla kullaltki kannatustnõudev.

Esimesel paaril nädalal pärast augu tegemist on paistetus ja kerge punetus normaalsed. Tegemist on siiski väikese haavaga. Kui aga tunned augu kohal survet või märkad, et ehe hakkab naha sisse vajuma, anna endast märku ja broneeri kontrolliks aeg. Võib juhtuda, et vajad pisut pikemat ehet või teistsugust hooldust. Täpsem info hoolduse all.

Otseselt augustamine elulisi piiranguid ei sea. Oluline on enda ja oma tervise eest hoolt kanda. Esimestel nädalatel peale augu tegemist võiksid vältida või piirata alkohoolsete jookide tarbimist ja suitsetamist (eriti nina- ja suuaukude puhul). Ära sikuta ega näpi ehet – see soodustab armkoe moodustumist, ehte välja kasvamist ja aeglustab paranemist. Kõige paremini paraneb kehaauk, kui sa selle rahule jätad. Täpsem info hoolduse all.

Mõnel kehaaugul on suurem tõenäosus välja kasvada, kui teisel. Enamik õigesti teostatud kehaauke, mis läbivad kude 90-kraadise nurga all, ei kasva välja, ent võivad ebakorrektse hoolduse või elustiilifaktorite tõttu asendit muuta. Kehaaugud, mis kulgevad naha alt, nagu kulm või naba, võivad suurema tõenäosusega välja kasvada.

Kui kahtlustad, et su kehaauk on asendit muutnud või välja kasvamas, anna endast märku ning broneerime kontrolliks aja.

Kas sa üldse pead suitsetama? Aga okei, iga inimese oma otsus. Tee huvi pärast katse. Võta puhas salvrätik, suitseta ja puhu suits läbi salvrätiku välja. Tee suits niimoodi rahulikult lõpuni ja vaata, mis värvi rätt jäi. Nüüd kujuta ette, et kõik see kollakaspruun jamps su suus olevale haavale koguneb.

Soovitatav on suitsetamist tõsiselt piirata kuni keele- või suuauk on paranenud. Kindlasti loputa suud pärast iga suitsu leige veega.

Kehaaugu paranemine sõltub paljudest asjaoludest ning on inimeseti väga erinev. Kui kehaauk on alles punetav, turses ja ajab välja koevedelikku, on vahetamiseks kindlasti vara. Samas kui ka pärast kuudepikkust ootamist ei näi ärritus taanduvat, anna endast märku ja broneerime kontrolliks aja.

Enamike aukude puhul on soovitatav vähemalt esimesed 6–12 kuud käia ehet ainult salongis vahetamas. Mitmes augus, nt nina, tragus, forward helix jne, on ise ehte vahetamine peaaegu võimatu ning vaid mõned väga osavate näppudega inimesed saavad sellega kodus hakkama. Samas keele, naba, septumi ja huuleehte vahetamine on enamikele jõukohane.

Soovitame kanda kehaaukudes vaid kvaliteetseid kehaehteid, mitte iluehteid, mida leiab Accessorize vms poest. Kehaauk tunneb end kõige paremini, kui vahetad seal ehet võimalikult harva ning kasutad kehasõbralikust metallist ning sinu anatoomiaga sobivaid ehteid.

Kui soovid tulla ehet vahetama, anna endast märku ja broneerime selleks aja.

Valdav enamik kehaaugu ümber tekkivatest muhukestest on armkude, mis tekib väiksema trauma või ebasobiva hoolduse või ehte tulemusel. Kui märkad kehaaugu ümber punnikest, ära noki ega ürita seda pigistada. Anna kehaaugule rahu ning väldi selle regulaarset vatipulgaga puhastamist. Kui piirkond seda võimaldab, leota kehaauku hommikuti u 10–15 minutit külma vee sees ning õhtuti sama kaua leige vee või kummelitee sees. Oluline on hoida ka kuivust, mis tähendab, et näo piirkonnas oleva armkoe puhul ei tohi minna magama märgade juustega ning nabale tekkinud armkoe puhul tuleb naba pärast dušši fööni külma režiimiga ära kuivatada.

Kui ka sellise hooldusega ei hakka armkude ise nädala-paari jooksul taanduma, anna endast märku ja broneerime kontrolliks aja.

Samas, keloid ehk rahvakeeli liigliha, võib siiski esineda. Keloide esineb sagedamini inimestel, kellel on tumedam nahatoon või kelle perekonnas on sellele eelsoodumus. Kui kehaaugu ümber olev muhuke näib kahtlane, broneeri palun kontrolliks aeg ning vajadusel suuname sind nahaarstile, kes oskab sulle täpsemaid nõuandeid anda.

 

 

Kui su kehaaugust immitseb kollakasvalkjat vedelikku, millega kaasneb tugev turse, punetus ja valu, võib sul tõesti olla põletik. Anna endast märku ja broneerime kontrolliks aja.

Ebamugavustunnet võib aidata leevendada külm kompress ning NaCl-i lahusega loputamine, ent need ei aita põletikust lahti saada. Abi võib olla käsimüügiravimitest, nagu Braunovidon, ent vahel on vajalik ka retseptiravim. Järgi kehaaugustaja või perearsti antud juhiseid.

Kui oled otsustanud oma keha augustada, tee seda kindlasti professionaalselt ning kasutades kvaliteetseid ehteid.

Tähelepanu tasub pöörata järmisele.

Kui kehaaugustaja palub ehte ise kaasa võtta, võid heaga uue salongi otsida. Usaldusväärne kehaaugustaja tellib ehteid kvaliteetselt tootjalt ning omab kõiki tööks vajalikke vahendeid.

Kui kehaaugustaja põikleb vastamisest kõrvale või paneb sind su küsimuste pärast halvasti tundma, leia teine kehaaugustaja. Kogenud kehaaugustaja tunneb oma tööd ning mõistab, et kehaaugu tegemine võib olla hirmus nii esmakordsel kui juba kogenud kliendil.

Kui kehaaugustaja katsub kinnastatud kätega erinevaid pindu, kasutab avatud pakendis nõela või steriliseerimata tööriistu või ehteid, sea sammud heaga ukse suunas.